Izolacja natryskowa pianką poliuretanową , stanowi doskonałą i innowacyjną alternatywę dla tradycyjnej izolacji budynku – metoda ta staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Izolacja natryskowa pianka poliuretanową  jest metodą bardzo uniwersalna i elastyczną - może służyć do izolowania dachu, ściany, podłogi, a nawet całego poddasza.

Na czym polega izolacja pianką PUR?

Jak sama nazwa wskazuje, pianka pa postać płynną, ciecz zostaje na wybraną izolowaną powierzchnie. Pianka poliuretanowa - PUR nadaje się doskonale do ocieplania dachu, ściany, czy też podłogi. Stosowanie pianki PUR  staje się coraz bardziej popularne, ponieważ pianka jest skutecznym izolatorem i może z łatwością zatrzymać temperaturę wewnątrz budynku.

Istnieją dwa rodzaje pianki izolacyjnej :

Izolacja natryskowa pianką PUR w domu – czy ma to sens?

Izolacja natryskowa Pianka jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż izolacja poddasza wełną mineralną.  Niektóre izolacje natryskowe  pianką izolacyjnej pomagają we wzmocnieniu i usztywnieniu konstrukcji dachu – w przypadku starszego domu pozwolą na wyeliminowanie pęknięć i wybrzuszeń w ścianie. Izolacja natryskowa będzie doskonałym rozwiązaniem jeśli w twojej ścianie występują trudne do zasklepienia  dziury w dachu lub ścianie- nie odpowiednie dla zewnętrznej izolacji.

Niektóre rodzaje pianki izolacyjnej są wodoodporne, ale również Oddychająca, więc nadają się do domów w obszarach zagrożonych powodzią.

Ile kosztuje izolacja pianką PUR

Koszt izolacji jest zależny od grubości izolowanej powierzchni i jej obecnej izolacji , oraz od rozwiązania które wybraliśmy do izolacji czyli metoda  zamknięto i otwarto komorowa.

przybliżony koszt za wykonanie usługi to £20-£50 na metr kwadratowy. Niższy koszt jest dla warstwy cienkiej pianki dla stabilizacji, natomiast wyższy koszt będzie w przypadku grubszej warstwy która będzie izolowana.

 

 

Dodatkowe Informacje:

Nakładanie pianki PUR należy rozpocząć od doprowadzenia domu do stanu zamkniętego - surowego. Do ocieplenia najlepiej użyć pianki poliuretanowej (metoda: izolacja natryskowa). Poprzez natrysk można izolować większość elementów domu, np.: fundamenty, ściany, poddasze czy sam dach - izolacja natryskowa jest bardzo szybką i tanią metodą, w ciągu jednego dnia można spokojnie wyizolować 250 m2.

Dodatkowo poprzez swoją elastyczność, pianka nie odczepi się od belek i desek, które będą w naturalny sposób pracować. Dlatego wybranie do izolacji metody natrysku jest inwestycją, dzięki której kupujący będzie mieć spokój na wiele lat.